שיש למטבח שיש למדרגות שיש לאמבטיה אבן לכל בניין

מהו שיש גרניט

שיש גרניט

שיש גרניט הוא שיש העשוי מאבן הגרניט אשר נחשבת לאחת הסלעים הקשים בטבע. בניגוד לסלעים אחרים, שיש גרניט הוא בעל נקבוביות מעטות מה שהופך אותו באופן טבעי לקשיח מאוד ובשימוש הביתי או התעשייתי לעמיד במיוחד. שיש גרניט הוא שיש אורגינל ולכן הוא החומר המועדף על מעצבים ואדריכלים המתכננים מטבחים או שטחים המצריכים משטח שיש עמיד, איכותי ואמין. השיש העשוי חומרים טבעיים נחשב גם ליוקרתי ביותר ומגיע במגוון רחב של צבעים.

שיש גרניט – מאפיינים

מאפייניו של שיש גרניט מעבר לחוזקה ולקשיחות שלו הם בצבעים. מרבית הסלעים מהם נחצב השיש הם בצבעי הוורוד עם נטייה לאפור, שחור אדום או לבן. את השיש מכינים מהסלע לאחר חציבה בסלע של חתיכות בעובי של שניים או שלושה סנטימטרים לעיצוב השיש למטבח. את החיתוך מבצעים בעזרת מכונות חיתוך גדולות ומיוחדות שיכולות לחתוך את החומר הקשיח מבלי לפגום בו. בנוסף, מאפיין בולט מאוד של שיש הגרניט הוא היופי המרהיב שלו.

סוגי שיש גרניט

נכון להיום ניתן למצוא סוגים שונים של שיש גרניט הנמצאים בשימוש המטבח. בין הסוגים השונים ניתן למצוא את הגרניט עם הגרעינים המופיעים בצבעי אדום , לבן צהוב או כתום ומוסיפים יופי ופאר לשיש. סוג זה מתאים למי שלא מעוניין בשיש חלק לגמרי ורוצה לשלב מספר גוונים של צבע על השיש. סוג נוסף ומרהיב של שיש גרניט הוא הסוג של השיש המשובץ בכתמים בצבעי המטאלי, שיש זה הוא שיש מבריק ובוהק בזכות הנגיעות המבריקות שלו ומגיע בגוונים כהים או בהירים. אם אתם מעוניינים יותר ורוצים לדעת טוו מחירים אז מומלץ לקרוא על גרניט פורצלן מחירים.

תחזוקת השיש

למרות עמידותו לאורך זמן של שיש גרניט, השיש מצריך לעתים קרובות פעולות שימור ותחזוקה לשם שמירה על המראה המבריק והבוהק. אחת הדרכים היעילות לשמור אל השיש היא באמצעות וקס מיוחד למשטחי שיש גרניט. על ידי שכבת וקס ניתן לשמור על הצבע של השיש מפני דהייה וכן מפני פגמים של חומרי ניקוי חזקים מאוד או צבעים של אוכל וחומצות של מאכלים שיכולים לפגוע בשיש לאורך זמן. פעולת הווקס ומריחת השכבה מדי תקופה שומרת על הצבע הטבעי והבוהק של השיש ומונעת פגמים בו לאורך זמן רב.