שיש למטבח שיש למדרגות שיש לאמבטיה אבן לכל בניין

אבן ירושלמית כי למה להתפשר על פחות?

מה כל כך מיוחד באבן ירושלמית?

אבן ירושלמית הייתה מאז ומעולם חיפוי האבן המעוצב והמועדף על אדריכלים וקבלני בניינים בארץ. מה שהיה בעבר נחלת בתים בירושלים בלבד, הפך בשנים האחרונות להיות מוסכמה בעולם העיצוב והאדריכלות ומרבית האדריכלים עושים שימוש באבנים ירושלמיות לחיפוי מבנים ומרפסות לשם הענקת מראה יוקרתי ואיכותי למבנה. את המבנים המחופים באבן ירושלמית ניתן לראות בכל אזור בארץ ובמיוחד בעיר ירושלים שם מהווה האבן הירושלמית כלי לשמירה על צביונה העיצובי של העיר.

אבן ירושלמית – מאפיינים

אבן ירושלמית היא אחת האבנים החזקות ביותר ועם זאת הפשוטה והקלה לשימוש וליטוש. את האבן ניתן להשיג בגדלים שונים ועל המבנים ניתן לראות יותר ויותר שימוש באבנים קטנות או גדולות לחיפוי מבנים בהתאם לאופי של המבנה ולצרכי החיפוי.  גם מבחינת הצבעים ניתן לשחק עם האבן הירושלמית והצבעים הנפוצים ביותר של האבן הם צבעי החול והשמפניה שמעניקים למבנה את המראה היוקרתי וההרמוני.

סוגי אבני חיפוי נוספות

חיפוי של מבנים כאמור הפך בשנים האחרונות להיות מקובל יותר ויותר ולא רק בבנייה חדשה ניתן לראות שימוש באבני חיפוי מיוחדות אלא גם בפעולות שיפוץ ושימור מבנים. בין האבנים הנפוצות לשימוש ניתן להבחין לצד האבן הירושלמית בסוגי אבנים של שיש אורגינל, בריקים שהם אבנים שהיו נהוגים לשימוש בעת העתיקה, אבן ג'מעין הנחשבת לאחת האבנים החזקות ויעילות ביותר לביצוע ריצוף פנימי של מבנים ועוד אבנים שונות שנמצאות בשימוש תעשיית הבנייה והשיפוצים.

אילו אבנים לבחור

בחירה של אבנים לשימוש בנייה ושיפוצים בין אם מדובר באבנים לחיפוי החיצוני של המבנים ובין אם לריצוף הפנימי של המבנה היא משימה שיש לבצע באמצעות אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים. אבנים שבשימוש צריכות להתאים למטרה ולהיות עמידות מספיק לאורך שנים ולכן אבן ירושלמית היא האבן הטובה ביותר לחיפוי מבנים חיצוני מאחר והיא נחשבת לאבן חזקה ועמידה לאורך שנים שיכולה להתמודד עם מזג האוויר הישראלי ועדיין לשמור על שלמות שלה ועל הצבע שלה.

לאחר בחירת האבנים חשוב לבצע את החיפוי באופן מושלם אשר ידגיש את היתרונות של האבן הן מבחינה עיצובית והן מבחינת החוזק והעמידות שלה על המבנים.